Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Свою історію навчальний заклад розпочинає з кінця 19-ого століття, коли Галичина була під владою Австро-Угорської імперії та Польщі (1899-1939 р.).

Датою заснування вищого навчального закладу вважається 1 жовтня 1899 року. Саме тоді у Львові почала свою роботу школа кадетів піхоти, яка стала першим ВНЗ на території західноукраїнських земель, які входили до складу Австро-Угорської імперії.

З 1921 року після того, як Галичина увійшла у склад Польщі, у Львові був розміщений польський корпус кадетів № 1, переведений з Кракова (Лобзова).

Під час Другої світової війни приміщення закладу використовували у якості шпиталю.

Навесні 1947 року із Харкова у стіни академії передислоковано військово-політичне училище, якому з 1962 року присвоєно статус ВНЗ. У закладі готували кадри для Збройних сил СРСР та інших держав за напрямком військової журналістики та культурно-просвітницької роботи (начальників військових клубів та Будинків офіцерів).

Після здобуття Україною статусу незалежної держави Львівське вище військове училище перетворено на вищий військовий навчальний заклад нового типу, який поєднали із системою цивільної вищої освіти – з Національним університетом «Львівська політехніка». У 1998 році заклад одержав Бойовий Прапор.

18 листопада 2000 року Наказом Президента України за значні успіхи у підготовці кваліфікованих фахівців для ЗСУ інституту присвоєно ім’я гетьмана Петра Сагайдачного та нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

З 1 вересня 2009 року у Львові знову став самостійною структурою під назвою Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

21 вересня 2015 року відповідно до Наказу Президента України № 551/2015 надано статус Національної.

Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного – провійдний вищий військовий навчальний заклад Міноборони України, який займається підготовкою висококваліфікованих кадрів.

Військова справа – це не єдине, чого навчають в академії. Особлива увага приділяється формуванню у курсантів почуття патріотизму, любові до Батьківщини, а також виховання моральних якостей та культури. Цьому сприяють різноманітні духовно-просвітницькі та культурно-виховні заходи, що проходять у академії та місцевих закладах культури.

Академія сухопутних військ має розвинену інфраструктуру для ефективної організації навчального процесу та організації дозвілля:

  • спортзал,
  • стадіон,
  • спортивні майданчики,
  • клуб,
  • наукова та художня бібліотека,
  • інтернет-кафе.

Академія активно співпрацює з громадськими ветеранськими та творчими організаціями міста Львова. Представники цих організацій є постійними гостями на культурно-виховних заходах в курсантських підрозділах.

Адрес: м. Львів, вулиця Героїв Майдану, 32
Телефон: 0322 386 534