Харківський університет Повітряних Сил ім. І. Кожедуба

 

Університет заснували 12 листопада 1930 року. Саме у його стінах було створено 9 військову школу льотчиків та льотчиків-спостерігачів. За час існування учбовий заклад випустив близько 130 тисяч офіцерів. Справжня гордість університету це його випускники: 578 Героїв Радянського Союзу, особливо можна відзначити:

  • маршала авіації Івана Микитовича Кожедуба тричі Героя Радянського Союзу,
  • генерала-майора Олексія Архиповича Леонова двічі Героя Радянського Союзу, який вперше у світі звершив вихід у відкритий космос,
  • генерала-майора Леоніда Каденюка першого космонавта незалежної України.

Університет успішно закінчили 4 майбутніх Міністри оборони:

  • маршал авіації Шапошніков Євген Іванович;
  • генерал-полковник Морозов Костянтин Петрович;
  • генерал-майор авіації Косташ Іон Григорович;
  • Гриценко Анатолій Степанович.

Протягом десятиліть в університеті створювались численні наукові школи, ряд з яких стали всесвітньо відомими. До них, у першу чергу, належать наукові школи в галузях радіолокації, антенних систем, проектування та експлуатації літальних апаратів, оптикоелектронних пристроїв, систем автоматичного управління, метрології.

Харківський університет Повітряних Сил вважається ведучим вищим навчальним закладом IV рівня акредитації із багатопрофільною системою, що славиться величезною навчально-матеріальною базою, високим науково-педагогічним потенціалом, завдяки чому навчальний заклад готує висококваліфіковані військові та цивільні кадри.

Харківський університет Повітряних Сил налічує у своїх стінах п’ять тисяч студентів. Згідно державного замовлення, проходить навчання курсантів (денна форма навчання) та офіцерів (на вибір денна або заочна форма навчання). Також університет має контрактну форму навчання. Студентам додатково пропонується навчатися автомобільній справі на курсах водіїв, а також в університеті наявна програма підготовки офіцерів запасу та курси підвищення кваліфікації. Як підсумок навчання, випускники отримують диплом згідно державного зразка.

Подальший прогрес розвитку Харківського університету Повітряних Сил базується на інтеграції в європейську систему освіти і науки, вихованні професійно та соціально здорового покоління громадян, готових до службової та трудової діяльності і відповідальності за долю суспільства і держави.

Адреса: м. Харків, вул. Клочківська, 228

Телефон: 057 773 0394