Військова академія міста Одеси

Військова академія (ВА) в Одесі завжди користувалася популярністю серед молоді. Причина цього не тільки в наявності таких романтичних спеціальностей, як, наприклад, розвідник або десантник. Практика дозволяє переконатися, що отримані в академії знання і навички дозволяють випускникам однаково успішно проявляти себе як в армії, так і в цивільному житті.

Переваги Військової академії м. Одеси

Кожен з видів Збройних Сил України має свій вищий навчальний заклад. На відміну від них у Військовій академії Одеси готують фахівців для всіх видів ЗСУ. Академія має два основних факультету: це так званий бойовий, де готують офіцерів для високомобільних десантних військ, морської піхоти, військової розвідки і частин спеціального призначення. На цьому факультеті також готують начальників фізичної підготовки і спорту. Програма у них насичена і дуже приваблива для молодих хлопців. Вона включає:

  • рукопашний бій,
  • гірську підготовку,
  • освоєння системи виживання і т. д.

Успішно відпрацьовувати всі ці навички дозволяє унікальна для Одеси сертифікована навчальна база. ВА співпрацює зі Слов’янської академією бойових мистецтв, її представники працюють тут викладачами і інструкторами.

На другому факультеті готують фахівців тилу і озброєння. Це весь спектр тилу:

  • паливно-мастильні матеріали,
  • речове та продовольче забезпечення.

Із технічних посад готують інженерів по експлуатації, ремонту, зберігання і виготовлення ракетно-артилерійського озброєння. Ця категорія офіцерів, а також автомобілісти отримують диплом магістра і навчаються п’ять років. Він, до речі, дуже затребуваний і в армії, і на громадянці. Досить сказати, що фахівці РАВ стають в ВА магістрами в області електротехніки, а курсанти-автомобілісти – магістрами автомобільного господарства.

Стажування

Значне місце в роботі академії займає і факультет підготовки офіцерів запасу. На ньому замикаються 30 вузів з усіх регіонів України. Тут студенти проходять підготовку за програмою офіцерів запасу за 11 спеціальностями. З 2013 року академія готує студентів за контрактом за спеціальностями:

  • учитель фізкультури,
  • електромеханік,
  • фахівець автомобільного господарства.

На відміну від інших військових та цивільних вузів, випускники академії не тільки отримують диплом за спеціальністю (скажімо, «автомобіль і автогосподарство»), але ще і офіцерське звання. Якщо ж торкнутися теми виробничої практики (наявність якої завжди вимагають роботодавці), то фахівці академії отримують її з надлишком. Так, група курсантів-автомобілістів в 2014 році в процесі військового стажування взяла участь у відновленні техніки в зоні АТО, де була відзначена начальником Генерального штабу Збройних Сил України, а також начальником Центрального автомобільного управління. Навчання, стажування та розподіл випускників (на відміну від цивільних вузів) в академії здійснюється безкоштовно. Плюс до цього необхідно додати, що в академії забезпечення речовим майном, триразове харчування, проживання у кубриках казарми і навчання проходить на безкоштовній основі, що важливо на сьогоднішній день для багатьох дітей та їхніх сімей.

Адреса: м. Одесавул. Фонтанська дорога, 10

Телефон: + 380 (482) 63-76-60, +380 (73) 157-09-01